Satış Otomatı

satis-otomatlari

Satış Otomatı

7 Gün 24 Saat işleyen Bir Dükkan

Bir ev almak 200.000 – TL Aylık kira getirisi 750 TL
Bir büfe açmak 60.000 TL – Aylık getirisi 3.000TL
Bir otomat 4.000 – TL Aylık getirisi 2 – 6.000TL

Artık kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Türkiyede ilk ve Tek olan Eczane ve Kırtasiye otomatı ile Kazancınıza Kazanç Katın

Otomat İşletmeciliği Nedir ?

Otomat işletmeciliği yani Vending son kullanıcıya tüketim ihtiyacının doğduğu anda daha fazla yakın olabilmek ve tüketimi motive edebilmek(tetikleyebilmek)için yaratılmış olan bir parakende dağıtım kanalıdır. Sıcak içecek otomatlarıyla beraber paketlenmiş yiyecek (içinde soğuk içecekte bulundurabiliyor) otomatları ülkemizdeki yiyecek-içecek otomat parkının % 80’den fazlasını oluşturmaktadır.Bunların haricinde kalanlar ise ürün tedarikçilerinin direk olarak kendileri tarafından işletilen ve halka açık yerlerde konuşlandırılmış soğuk içecek ve dondurma otomatlarıdır.

Satış Otomatları İle İlgili Sorular

Önce Amerika’da Otomat işletmeciliği hakkında istatistiklere bakalım;

Amerika Birleşik Devletlerinde her 10 dakikada bir, 4,5 milyon adet madeni para Satış Otomatlarına atılmaktadır. Bu miktar Saatte ortalama 13,5 Milyon Adet Madeni Para yapar. Çünkü Satış Otomatları izin kullanmaz ve günde 24 saat yılda 365 gün devam eder. Yılda ortalama 6 Milyar Bardağın üzerinde Sıcak İçecek, 8 Milyar adet Şekerleme ve Atıştırmalıklar Satış Otomatları kanalı ile satılmaktadır!..
Bu yaklaşık veriler Satış Otomatlarının 1980’li yıllarda ortalama 17 Milyar dolar ciro yaptığı dönemlerde elde edilmiştir. Buda kişi başı yılda ortalama 70 Dolar mertebesinde bir harcamaya işaret ediyordu.

SON YILLARDA SATIS OTOMATLARI KANALI ILE YAPILAN SATISLARIN 29 MILYAR DOLARI GECTIGI HESAPLANMAKTADIR. Amerikalılar satış otomatlarını seviyorlar. BU ÇARPICI TABLODAN ANLAŞILACAĞI ÜZERE ÜLKEMİZDE YENİ OLUŞUP GELİŞMEKTE OLAN SATIŞ OTOMATI İŞLETMECİLİĞİ KARLI BİR YATIRIM OLANAĞI SUNMAKTADIR VE SÜREKLİ NAKİT GELİR GETİREN CİDDİ BİR YATIRIM ALANI OLUŞTURMAKTADIR.

Sık Sorulan Sorular

Satış Otomatı İşletmeciliğini Part Time olarak yapabilir miyim ?

Evet, yapabilirsiniz. Kendinizi 30 dk/Cihaz olmak üzere alan çalışması için programlayabilirsiniz. Bu süre sizin hızınız ve servis noktalarınızın sayısı ve aralarında ki mesafeye bağlı olarak farklı dönemler oluşturabilir.

Satış Otomatlarını evimden işletebilir miyim ?

Evet, işletebilirsiniz. Başlangıçta pahalı ofis ya da depolar kiralamanıza gerek yoktur. Birçok yeni girişimci evlerinden Satış Otomatı filolarını işletmektedir.

Vergi avantajları var mıdır ?

Evet, pek çok işe göre avantajları bulunmaktadır. Vergilendirme ile ilgili hususlar için web sitemizde yer alan Mevzuat linkine göz atabilir ve konuya hakim bir Vergi Danışmanına (Serbest Muhasebeci/Mali Müşavir) danışabilirsiniz.

Nakit Akımı nasıldır ? Mükemmel. satış otomatı işletmeciliği tamamen nakit çalışan bir sektördür.

Para Kazanmaya başlamak için ne kadar Zaman Geçmeli ?

Satış otomatı işletmeciliğinin en iyi yönlerinden biride Satış Otomatlarını sahaya yerleştirdikten sonra hemen para kazanmaya başlamanızdır. Nakit satış yapan satıcılarınız yıl boyunca 7 Gün 24 Saat iş başındadır.

Reklam yapmam gerekir mi ?

Hayır, sizin satıcınız satış otomatınızdır. Otomatlarınız için en uygun mahallerin tespit edilip bu mahallere yerleştirilmesi konusunda bir profesyonelden yardım alabilirsiniz. Satış otomatlarının ve içlerinde satılan ürünlerin üreticileri ürünlerinin reklamı için zaten büyük bütçeler ayırmaktadır. Bu size büyük avantajlar sunmaktadır.

Satış otomatlarında satacağım ürünleri nereden bulacağım ?

Bu ürünleri yerel üretici ve dağıtıcılardan bulabilirsiniz. Genellikle yiyecek/içecek gıda ürünleri, şekerlemeler bölgesel dağıtıcılar tarafından pazarlanmakta Gıda Toptancılarında ve Spot Piyasa ürünü olarak bulunabilmektedir. Bu konuda fikir edinmek için satış otomatı üreticileri ile fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Ne tür ürünler çok satan ürünlerdir ?

Aperatifler, içecek ürünler, şekerleme vb. paketlenmiş gıda ürünleri ilk akla gelenler arasındadır. Günümüz satış otomatları ile binlerce farklı ürün ve servis sunulabilmektedir. Satış otomatı işletmeciliği sizin yaratıcılığınız ile sınırlıdır.veyeni çıkan otomatlar size daima en çok kazandıran otomatlardır. Bu yüzden türkiyede ilk ve tek olan kırtasiye , eczane otomatı ile Çok çok kazanabilirsiniz.

Ayrıca Türkiyede ilk ve tek olan Kırtasiye otomatı ve eczane otomatı ile otomat sektörüne yeni bir bakış açısı ve satış şekli getirmekteyiz.
Kırtasiye ve Eczane otomatı ile Herkesin otomatlarda sattığı değil , kimsenin satış otomatlarında girmediği sektöre girip ürünleri siz satmış olacaksınız.

Marka Ürünler mi kullanmalıyım ?

Marka Ürünler ülke genelinde tanınan, ailelerin favorileri olmuş ve her gün milyonlarca tüketilen ürünlerdir. Böyle ürünler kullanmak müşterilerinizin satış otomatlarınızdan düzenli alışveriş yapmalarını kolaylaştıracaktır.

Aile bireyleri Satış Otomatlarını işletmemde yardımcı olabilir mi ?

Pek çok satış otomatı işletmecisi aile yakınlarının yardım avantajından faydalanmaktadır. Gençler hem becerilerini geliştirip hem sorumluluk ve iş yapma bilinci kazanabilir bir taraftansa cep harçlığı edinebilirler.

Kaç Satış Otomatı işletebilirim ?

Bu sorunun cevabı ne kadar para kazanmak istediğinizde gizlidir. Aynı zamanda yatırım olanaklarınız, satış otomatı işletmeciliğine gönüllü olarak ayırmak istediğiniz zaman ve büyük satış otomatı filoları için işçi çalıştırmanız gereği düşünülür ise yöneticilik vasıflarınız belirleyici olacaktır.

Bu işten ne kadar para kazanabilirim ?

Bu satış otomatlarınızın sayısı ve otomatlarınızın çalıştığı mahallerin kalitesi ile ilgilidir. Ayrıca piyasada Bulunmayan veya Yeni Çıkmış otomatları Alarak Kazanabilirsiniz…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu